10 kroků zpracování fotek po dovolené

A je po dovolených, vzpomínek máme plnou hlavu, ale fotky stále zůstávají ve foťáku. 10 KROKŮ, jak je rychle zpracovat a uložit do složky v počítači, nasdílet s rodinou a přáteli.

1. Do svého seznamu úkolů si připiště položku – ZPRACOVAT FOTKY Z DOVOLENÉ – položku nepřeskakujte a zvolte u ní střední prioritu.

2. Vyhraďte si doma jeden večer.

3. Uvařte si čaj nebo nalijte sklenku vína.

4. Stáhnetě fotky na jedno místo ze všech přístrojů (foťák, kamera, telefony).

5. Rovnou se dejte do promazávání nepovedených snímků (duplicity – někdy člověk v záchvatu pěkné kompozice mačká spoušť jako šílený + přivřené oči + přepálená místa + rozmazaný objekt, který je focený) – toto je nejdelší část zpracování fotek.

6. Nalijte si druhou sklenku nebo dolijte čaj – a dejte se do úpravy třeba do černobílé (ta se hodí na „reportážní“ fotky – třeba z města, kde je pohyb lidí, nikdo se nedívá přímo do objektivu. nebo je to vhodné na dotvoření malebné atmoféry středomořských uliček…).

7. Ve vhodném programu setřiďte obrázky podle data pořízení, chycením všech přejmenujte na rok a místo dovolené a uložte v počítači na disk.

8. Všechny fotky ještě jednou projděte a to, u které si řeknete, že je fakt skvělá si udělejte značku, tím vám vyjde výběr cca 50 – 80 fotek, které budete prezentovat a sdílet (google disk, zonerama, rajče, dropbox…) rodině a přátelům.

9. Dolijte si zbytek vína a studený čaj a hoďte nohy na stůl – máte hotovo!

10. Poslechněte si zpěvné ódy od partnera, že už jsou fotky konečně hotové! 🙂

taková běžná dovolená...

Kateřina

předchozím životě jsem byla event managerem, v současnosti jsem fotografkou a maminkou malé dcery. Fotím denně, pokud nemám u sebe svou milovanou zrcadlovku, fotím iPhonem (galerie na Instagramu). Mezi mé klienty patří zejména rodiny s dětmi nebo ženy v očekávánípáry, ale v poslední době mě oslovují ženy, které chtějí portrétní fotografie buď pro své potěšení, radost nebo pro prezentaci sebe a svých aktivit/práce/poslání na internetu, na svých webových stránkách. Nejradši k focení využívám přirozené denní světlo. A hlavně! Fotím s láskou :-) Těším se na setkání... Kateřina

Komentáře