PRAVIDLA TŘÍ „V“

Možná to znáte a taky tak děláte, pro mě to je ale nové a dost si to užívám a tak to pro vás třeba taky bude dobrý tip na dlouhé “zimní” večery.

Letošní Vánoce jsou pro mě jiné, jsou první ve třech a já jako máma začínám tvořit vzpomínky – LEPÍM FOTKY DO ALBA.

Každou volnou chvilku co teď mám, tak lepím naší dcerce fotky do fotoalba, hodně nad tím přemýšlím, jak to udělat, aby to bylo pěkné a jaké fotky tam dávat, jestli i ty FOCENÉ MOBILEM nebo jen ty KVALITNÍM FOŤÁKEM a došla jsem k tomuto:

nejdůležitější v tvorbě alba je pravidlo tří “V”:

  • V lepení VYTRVAT, tzn. občas nechat fotky VYVOLAT (dneska už je to otázka chvilky – stačí navštívit fotolab a z flashky nebo přímo mobilu si nechat fotky vyvolat anebo doma v klidu u čaje nahrát z PC fotky přes internetové rozhraní některého z fotolabů) a V(NA)LEPIT. Je jedno jestli jsou z mobilu – hlavně, že jsou :-), fotky na disku nebo CD jsou daleko a jsou neosobní a nepřehledné.
  • Fotky lepit tématicky – něco se událo POPRVÉ (poprvé doma, poprvé u babičky, první úsměv, první narozeniny) nebo DOVOLENÁ, PROCHÁZKY.
  • Vše prokládat momentkami a kvalitními fotkami od profíka, ať už z atelieru nebo z exteriéru, ve většině případů když fotíte mobilem a pokud nejste příznivcem selfie – jeden z vás rodičů bude na fotkách chybět a to by byla škoda.

Třeba se vám moje “rady” budou při lepení do alb taky hodit. Není nic lepšího, než se po letech albumy prolistovávat a oživovat společné vzpomínky (a koukat na sebe černobílou a taky tak malinkou jako je teď moje Karolínka).

S babičkama jsme si to albumování letos užili náramně.

A ještě jeden tip: fotorámečky z JYSKu mají v původním balení moc pěkná poselství 🙂

S láskou, celá od lepítek, Kačka

Kateřina

předchozím životě jsem byla event managerem, v současnosti jsem fotografkou a maminkou malé dcery. Fotím denně, pokud nemám u sebe svou milovanou zrcadlovku, fotím iPhonem (galerie na Instagramu). Mezi mé klienty patří zejména rodiny s dětmi nebo ženy v očekávánípáry, ale v poslední době mě oslovují ženy, které chtějí portrétní fotografie buď pro své potěšení, radost nebo pro prezentaci sebe a svých aktivit/práce/poslání na internetu, na svých webových stránkách. Nejradši k focení využívám přirozené denní světlo. A hlavně! Fotím s láskou :-) Těším se na setkání... Kateřina

Komentáře