TĚŠILA JSEM SE NA FOCENÍ SVÉHO MIMINKA… JENŽE

Byla jsem 14 dní po porodu a říkám si, měla bych se nechat se svou dcerou vyfotit – chci zachytit jak je malinká. Přijde mi, že každým dnem roste… jenže jak to udělat?

Nejsem ve formě, necítím se na to.

“V duchu obdivuju své klientky, které mi volají pár dní po porodu a objednávají si focení miminek.”

Naposledy jsem fotila dvoutýdenního chlapečka, jeho maminka vypadala fantasticky. Já měla bříško a necelý měsíc do porodu. Sama jsem se těšila na focení svého miminka, jak si to užiju. JENŽE… porod mě vyčerpal více než jsem myslela a první týdny jsem trávila víceméně v posteli se svou dcerkou. Na focení ani pomyšlení.

A jsme u toho – kovářova kobyla….

Pak mě přišla navštívit moje ségra a u mě vznikla jasná představa fotek – kompozic. Trochu mě to přidalo na síle – umyla jsem vlasy, dala řasenku a šly jsme na to, během pár okamžiků byly fotky hotovy. Vůbec si neumím představit, že bych se s dcerkou přemisťovala někam do ateliéru. Byly jsme doma, stačil nám pěkný přehoz přes postel, postel a my dvě. Když potřebovala nakojit nebo přebalit vše jsem měla při ruce.

Tím, chci povzbudit všechny maminky, které by chtěly fotky svých novorozenců – požádejte své fotografy, ať přijedou za vámi domů. Jednak pro miminko je to známé prostředí, pro vás velmi pohodlné, že můžete kdykoliv kojit v poloze, na kterou jste zvyklá, není třeba se dlouze balit a oblékat ven. Doma to má svou atmosféru. A další pozitivum – tatínkové, kteří se neradi fotí to doma zvládají lépe než v ateliéru.

Já například u focení miminek nepoužívám žádná přídavná světla, ani blesk, využívám denního světla a dělám fotky co nejepřirozenější. Z fotek má vyzařovat láska.

Po uveřejnění této fotografie na mém osobním profilu na FB mi přišlo nesmírně moc krásných zpráv, ale jedna byla nejvíc:

“Díky tobě jsem si dnes lehla vedle svýho skoro dvanáctiletýho kluka a zavzpomínala, jaké to bylo. Díky. Stále jsi inspirující.”


K FOCENÍ SE VRACÍM OD NOVÉHO ROKU – TĚŠÍM SE NA VÁS! Klidně už teď mi můžete psát 🙂 

A toto jsme my dvě – 18 dní na světě

K&K – 18 dní na světě

Kateřina

předchozím životě jsem byla event managerem, v současnosti jsem fotografkou a maminkou malé dcery. Fotím denně, pokud nemám u sebe svou milovanou zrcadlovku, fotím iPhonem (galerie na Instagramu). Mezi mé klienty patří zejména rodiny s dětmi nebo ženy v očekávánípáry, ale v poslední době mě oslovují ženy, které chtějí portrétní fotografie buď pro své potěšení, radost nebo pro prezentaci sebe a svých aktivit/práce/poslání na internetu, na svých webových stránkách. Nejradši k focení využívám přirozené denní světlo. A hlavně! Fotím s láskou :-) Těším se na setkání... Kateřina

Komentáře