Foťte EFEKTIVNĚ

Méně znamená více.

Znáte to, vrátíte se z dovolené, máte plnou fotokartu a už se vám nechce se tím probírat a často fotky z dovolené zkouknete na počítači v nejlepším případě po pár měsících 🙂

Foťte efektivně! 🙂

Na dovolené foťte, ale také koukejte očima okolo nejenom do hledáčku. Spoustu scén, které se vám nabízí při různém světle nevynikne ve fotoaparátu, tak jako je vidíte na vlastní oči.

Foťte tak, abyste pak neměli doma spoustu práce s tříděním fotek, promazáváním, to pak každého otráví.

Digitální fotoaparáty mají v podstatě “neomezenou” kapacitu, takže mačkáme spoušť jak o život, to není potřeba, je lepší si dát s focením objektu, scenérie, rodiny raději trochu na čas, podívat se do hledáčku jestli v záběru nepřekáží něco cizího, “počkat” až fotoaparát zaostří na hlavní fotografovaný objekt a pak už jen zmáčknout.

K tomuto blogu mě motivují lidi, které na dovolené potkávám a sleduju je jak fotí. Prvním impulsem byla paní v letadle, co seděla přes uličku. Během 3 hodin letu nacvakla více jak 30 snímků (odhaduji) ze svého sedadla, ze stejného úhlu… myslíte si, že si bude doma se zájmem prohlížet těch 30 a více fotek z letadla? Nebude, všechny je promaže, nechá si jednu. Takže děkuji paní spolucestující za podnět k tomuto blogu 🙂 A budou přibývat.

Krásné focení vám přeji 🙂

Kačka

Kateřina

předchozím životě jsem byla event managerem, v současnosti jsem fotografkou a maminkou malé dcery. Fotím denně, pokud nemám u sebe svou milovanou zrcadlovku, fotím iPhonem (galerie na Instagramu). Mezi mé klienty patří zejména rodiny s dětmi nebo ženy v očekávánípáry, ale v poslední době mě oslovují ženy, které chtějí portrétní fotografie buď pro své potěšení, radost nebo pro prezentaci sebe a svých aktivit/práce/poslání na internetu, na svých webových stránkách. Nejradši k focení využívám přirozené denní světlo. A hlavně! Fotím s láskou :-) Těším se na setkání... Kateřina

Komentáře