KAM S NIMI?

Máte krásné rodinné fotografie a rádi byste si je vytiskli ve větším formátu a umístili doma? Často se mě ptáte, kam si je nejlépe umístit.

Potkala jsem se s Olgou, specialistkou na harmonický prostor a Feng Shui a povídaly jsme si o vhodném umístění fotografií, tak aby ještě více podpořili vaše rodinné vztahy.

Ideální místo pro rodinnou fotografii - chodba, střed vašeho domova

Ideální místo pro rodinnou fotografii – chodba, střed vašeho domova

“Jedno z velmi dobrých míst je vchod do bytu – chodba. Zde se hodí fotka, která zachycuje všechny  členy domácnosti, kteří v bytě žijí. Při příchodu domů vidíte, že jste zde vítáni. Pokud máte psa nebo jiné zvíře, vyfoťte se i s ním.”

— říká Olga a dále popisuje, kam jakou fotografii pověsit. 

DOPORUČENÍ KDE A JAK VYSTAVIT FOTKY DOMA

RODINNÁ FOTOGRAFIE

Vchod do bytu, pokud máte dlouhou chodbu, která vám přijde prázdná, tak není lepší místo na rodinné fotografie než střed vašeho domova. Váš vztah se tak posílí a vždy když půjdete kolem fotek, tak se vám vytvoří úsměv na tváři, jakou máte skvělou rodinu.

FOTOGRAFIE S DĚTMI

Stále se sami sebe ptáte, proč k vám chodí pořád děti do ložnice spát, když mají vlastní pokoj?

Možná proto, že máte v ložnici vystavené jejich fotky,  a tím vysíláte signál, že ložnice je i jejich prostor nebo je vaše ložnice zařízená jako rodinný pokoj.

Pokud si dáte do ložnice fotky dětí, tak se vám může stát, že se nejenom vytratí erotické chvíle s partnerem, ale také k vám děti chodí často spát nebo na návštěvu. Ložnice je prostor duality a dvou lidí. Rodinný pokoj je obývací pokoj, tam si dejte společné fotky.

Vystavená hezká fotka s kamarádem dítěte v jeho pokoji posiluje jejich přátelství.  Fotku dejte do pokojíčku dítěti, aby na ní z postele dobře vidělo nebo do jihozápadní části pokoje, vztah s kamarádem se ještě více posílí.

Fotografie dětí jsou také vhodné do obývacího pokoje, konkrétně do západní části. Zde mohou být  také jejich kresby, hračky, dekorace nebo fotka, jak si děti hrají s míčem.

FOTOGRAFIE S PŘÁTELI

Pokud chcete posílit svůj vztah s přáteli, tak je vhodné místo do severozápadní části obývacího pokoje. Zde můžete mít také adresář nebo kruh přátelství.

 

“Rodinná fotografie je vzpomínka, je to rodinný poklad. Necháváme se fotit, abychom zachytili přítomný okamžik, především u rodin s dětmi jsou časosběrné snímky přehlídkou toho, jak se vyvíjíme, jak žijeme, jak děti rostou. Je to zachycení současného života, který žijeme. Nechť je náš život plnohodnotný a šťastný a ještě k tomu zdokumentovaný :-)”

— Katka

Katka a Olga

Kateřina

předchozím životě jsem byla event managerem, v současnosti jsem fotografkou a maminkou malé dcery. Fotím denně, pokud nemám u sebe svou milovanou zrcadlovku, fotím iPhonem (galerie na Instagramu). Mezi mé klienty patří zejména rodiny s dětmi nebo ženy v očekávánípáry, ale v poslední době mě oslovují ženy, které chtějí portrétní fotografie buď pro své potěšení, radost nebo pro prezentaci sebe a svých aktivit/práce/poslání na internetu, na svých webových stránkách. Nejradši k focení využívám přirozené denní světlo. A hlavně! Fotím s láskou :-) Těším se na setkání... Kateřina

Komentáře